پرسش های متداول 

واقعیت این است که تمامی شعبی که طی سال های گذشته در ایران افتتاح شده اند هیچ ارتباطی با کی اف سی نداشته اند و همگی تقلبی بوده اند . اما به همت شرکت کی اف سی حلال به عنوان نماینده رسمی و انحصاری این کمپانی در ایران برای اولین بار اقدام به جمع آوری و پلمپ این رستوران ها در سراسر ایران شد . هر چند باز هم ممکن است در این زمینه باز هم تقلبی صورت بگیرد اما در این شرایط مردم می توانند از طریق بخش تماس با ما سایت اخبار خود را در اختیار شرکت قرار دهند تا نسبت به اخطار و پلمپ آنها اقدام شود .

همانگونه که قائم مقام محترم وزیر بازرگانی فرموده اند هر شرکت خارجی که در این وازرتخانه ثبت نمایندگی می کند به ثبت شرکت ها معرفی می شود تا شرکت خارجی ثبت شود و پروانه نهایی به نام شرکت ثبت شده در ایران صادر شود .
اما ثبت شرکت ها در ایران قانونی دارد که اسامی باید سه سیلابی باشد و حتما نام ایرانیان یا نامی دیگر مربوط به ایران به جز خود کلمه ایران باید در نام وجود داشته باشد . از اینرو شرکت ثبت شده در ایران که با مشارکت ترکها ثبت شده “کی اف سی حلال ایرانیان” است و پروانه نهایی تحت همین عنوان صادر شده است .

دولت تدبیر و امید معتقد است در دوران پساتحریم ، شرکت های خارجی به جای صادر کردن محصولات نهایی به کشور باید دانش و تکنولوژی را وارد کشور کنند.
از طرفی به خاطر تجاربی که قبلا از قراردادهای اعطای نمایندگی خارجی در کشور وجود دارد و بدعهدی هایی که در این زمینه شده ، دولت معتقد است شرکت های خارجی باید با طرف ایرانی شریک شوند تا امکان نقض عهد وجود نداشته باشد و شرکت ایرانی امکان داشته باشد با دانش و تکنولوژی وارد شده در هر شرایطی به فعالیت خود ادامه دهد .

یک شرکت خارجی بعد از ثبت درخواست ایجاد نمایندگی در وزارت صنعت ، معدن و تجارت و مثبت بودن استعلام از نهادهای قانونی وارد فرایند ثبت شرکت در سازمان ثبت شرکت ها می شود . وقتی شرکت در ایران با مشارکت ایرانی و خارجی ثبت شد دیگر این شرکت یک هویت ایرانی دارد و پروانه فعالیت برای این شرکت صادر می شود. پس دیگر از اینجا به بعد اینکه ماهیت این شرکت قبلا کجایی بوده معنای قانونی ندارد و هر شرکت خارجی پس از ثبت در ایران با مشارکت ایرانیان هویتی ایرانی دارد . برندهای خارجی دیگر هم همین هستند. آسان موتور نماینده هیوندای ، گلدیران نماینده ال جی و …
بنابراین در عالم اقتصاد و در حوزه قوانین ایران هر شرکتی با هر ماهیت خارجی وقتی در ایران مجوز می گیرد ابتدا ایرانی می شود و بعد مجوز می گیرد . لذا هویت های ایرانی و آمریکایی و ترکیه ای ، در دنیای سیاست معنی می دهند و نه اقتصاد .
اما اینکه دانش و تجربه فرانچایز از کجا آمده و کدام برندها در این حوزه موفق بوده اند ،مشخص است و نیاز به توضیح ندارد . طبیعتا ما هم به پشتوانه این دانش و تجربه هفتاد ساله که در همه جای دنیا موفق بوده است در ایران عزیز پا به عرصه گذارده ایم و امید به همان موفقیت های بین المللی داریم .

طبق قانون نظام صنفی مجری قانون در زمینه فروشگاه های زنجیره ای و تایید صلاحیت انتظامی و امنیتی شرکت های زنجیره ای بر عهده اماکن عمومی ناجاست . از اینرو خود فرماندهی کل اماکن عمومی ناجا این مسولیت را برعهده گرفته و تایید صلاحیت انتظامی و امنیتی فروشگاه های زنجیره ای کی اف سی توسط فرماندهی محترم پلیس امنیت ناجا و فرماندهی محترم امکان عمومی ناجا تایید و ابلاغ شده است .

ایشان بسیار دقیق و درست گفتند . همانطور که ایشان فرمودند شرکت های خارجی برای فعالیت در ایران معرفی می شوند به ثبت شرکت ها و بعد از ثبت مجوز می گیرند .
شرکت ما هم در ایران پس از ثبت شده شرکت کی اف سی حلال . پس وزارت صنعت ، معدن و تجارت به کی اف سی مجوز نداده بلکه به کی اف سی حلال اواخر سال گذشته مجوز داده است

سوال خود را اینجا مطرح بفرمایید